Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801
fax (+48) 91 444 1925
BSG

Jednostka prowadząca: INSTYTUT INFORMATYKI W ZARZĄDZANIU
Kontakt: dr Ewa Krok,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 503 560 568

Stacjonarne studia I i II stopnia

Dwunarodowy kierunek studiów jest kontynuacją niemieckojęzycznego potoku studiów im. Konrada Zuse, prowadzonego od 1991 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Kierunek ten spełnia wszelkie wymogi stawiane przed uczelniami europejskimi.

Wysoka jakość przekazywanej wiedzy, wysoki i wciąż podnoszony poziom kształcenia, profesjonalna kadra naukowa oraz nowoczesne metody nauczania z wykorzystaniem multimedialnych materiałów i systemu do nauki zdalnej sprawiły, że kierunek został akredytowany przez ASIIN - Akkreditierungsagentur für Studiengänge der Inginieurwissenschaften, der Informatik, der Naturwissenschaften und der Mathematik e. V. i jest jedynym mogącym poszczycić się certyfikatem akredytacyjnym tej rangi. Certyfikat ASIIN (poziom Bachelor  i   Master) jest uznawany na całym świecie i jedynym respektowanym w USA.

Studia prowadzone są w formie dwustopniowej na kierunku Informatyka i Ekonometria o specjalności Informatyka gospodarcza:
  • stacjonarne studia I stopnia - poziom Bachelor (3-letnie)
  • stacjonarne studia II stopnia - poziom Master (2-letnie)
Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje podwójny dyplom: Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz niemieckiej uczelni Hochschule Wismar.

Absolwent studiów polsko-niemieckich posiada umiejętności związane z transgraniczną współpracą polsko-niemiecką na polu informatyki elektronicznej i komunikacji gospodarczej. Jest specjalistą z zakresu nowoczesnych narzędzi i metod służących do przygotowywania, przetwarzania, przekazywania oraz wykorzystania informacji. Charakteryzuje się szeroką znajomością gospodarczych, politycznych i społecznych realiów krajów sąsiadujących a także zagadnień dotyczących mechanizmów integracji europejskiej.Zasady przyjęcia na I stopień obowiązują takie jak dla kandydatów na studia stacjonarne.

Dodatkowo (zarówno na studia I jak i II stopnia) należy wydrukować i wypełnić formularz  ( pdfdo pobrania ) a następnie złożyć je razem z innymi dokumentami rekrutacyjnymi w dziekanacie.

Informacje szczegółowe dotyczące wypełnienia formularza  znajdują się tu ( pdfdo pobrania).

O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się absolwenci szkół wyższych legitymujący się dyplomem magistra, licencjata lub inżyniera.

Jak do nas trafić


mapa wneiz