Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801
fax (+48) 91 444 1925

BSG

Jednostka prowadząca: INSTYTUT INFORMATYKI W ZARZĄDZANIU
Kontakt: dr Ewa Krok,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 503 560 568

Stacjonarne studia I i II stopnia

Dwunarodowy kierunek studiów jest kontynuacją niemieckojęzycznego potoku studiów im. Konrada Zuse, prowadzonego od 1991 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Kierunek ten spełnia wszelkie wymogi stawiane przed uczelniami europejskimi.

Wysoka jakość przekazywanej wiedzy, wysoki i wciąż podnoszony poziom kształcenia, profesjonalna kadra naukowa oraz nowoczesne metody nauczania z wykorzystaniem multimedialnych materiałów i systemu do nauki zdalnej sprawiły, że kierunek został akredytowany przez ASIIN - Akkreditierungsagentur für Studiengänge der Inginieurwissenschaften, der Informatik, der Naturwissenschaften und der Mathematik e. V. i jest jedynym mogącym poszczycić się certyfikatem akredytacyjnym tej rangi. Certyfikat ASIIN (poziom Bachelor  i   Master) jest uznawany na całym świecie i jedynym respektowanym w USA.

Studia prowadzone są w formie dwustopniowej na kierunku Informatyka i Ekonometria o specjalności Informatyka gospodarcza:
  • stacjonarne studia I stopnia - poziom Bachelor (3-letnie)
  • stacjonarne studia II stopnia - poziom Master (2-letnie)
Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje podwójny dyplom: Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz niemieckiej uczelni Hochschule Wismar.

Absolwent studiów polsko-niemieckich posiada umiejętności związane z transgraniczną współpracą polsko-niemiecką na polu informatyki elektronicznej i komunikacji gospodarczej. Jest specjalistą z zakresu nowoczesnych narzędzi i metod służących do przygotowywania, przetwarzania, przekazywania oraz wykorzystania informacji. Charakteryzuje się szeroką znajomością gospodarczych, politycznych i społecznych realiów krajów sąsiadujących a także zagadnień dotyczących mechanizmów integracji europejskiej.Zasady przyjęcia na I stopień obowiązują takie jak dla kandydatów na studia stacjonarne.

Dodatkowo (zarówno na studia I jak i II stopnia) należy wydrukować i wypełnić formularz  ( pdfdo pobrania ) a następnie złożyć je razem z innymi dokumentami rekrutacyjnymi w dziekanacie.

Informacje szczegółowe dotyczące wypełnienia formularza  znajdują się tu (pdfdo pobrania).

O przyjęcie na studia II stopnia mogą ubiegać się absolwenci szkół wyższych legitymujący się dyplomem magistra, licencjata lub inżyniera.

Dla kandydatów, którzy legitymować się będą dyplomem ukończenia polsko-niemieckiego kierunku studiów Informatyka i Ekonometria o specjalności Informatyka gospodarcza warunkiem przyjęcia jest uzyskanie oceny końcowej co najmniej 3.0 wg niemieckiej skali ocen (dla kandydatów polskich) oraz 2.5 wg niemieckiej skali ocen (dla kandydatów niemieckich). Kandydaci, posiadający dyplom ukończenia studiów I stopnia innej polskiej Uczelni obowiązani są wykazać ukończenie studiów z oceną 4.0 wg polskiej skali ocen. W przypadku, gdy limit przyjęć nie zostanie wyczerpany, o przyjęciu kandydata z niższą oceną zadecydować może Komisja Uczelniana.

W przypadku zgłoszenia się większej ilości kandydatów od wyznaczonego limitu przyjęć - pierwszeństwo w przyjęciu mają absolwenci I stopnia BSG.

Studia I stopnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego kończą się złożeniem pracy dyplomowej i obroną egzaminu dyplomowego.

Uwaga: Kierunek Informatyka i Ekonometria, specjalność informatyka gospodarcza (studia polsko - niemieckie) zostanie uruchomiony przy minimalnej ilości kandydatów:

I stopień - 30 osób
II stopień - 30 osób


Jak do nas trafić


mapa wneiz