Z dniem 1 października 2019 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmienił nazwę na Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Aktualna strona Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania »
Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801

Specjalność Zarządzanie Przedsięwzięciami kształci specjalistów do przygotowania i realizacji złożonych przedsięwzięć w sposób efektywny. Obejmuje zestawy działań prowadzonych dla osiągnięcia wyznaczonych celów głównych i pośrednich w skończonym czasie. Dotyczy działań ukierunkowanych na uzyskanie produktu końcowego o zdefiniowanej charakterystyce. Obejmuje planowanie, harmonogramowanie, realizację i kontrolę zadań wymaganych do osiągnięcia celu/produktu końcowego.  
Ze względu na obszerność i złożoność tematyki zakres specjalności ogranicza się do następujących rodzajów przedsięwzięć: - zarządzanie projektami informatycznymi i - zarządzanie przedsięwzięciami typu logistycznego, np. realizacja inwestycji lub działania w sytuacjach kryzysowych.
Treść praktycznych zajęć projektowych będzie dostosowana do wybranego przez studenta rodzaju przedsięwzięcia. Absolwenci otrzymują gruntowne przygotowanie z zakresu technologii informatycznych, inżynierii oprogramowania i metod systemowych oraz podstawy wiedzy o zarządzaniu, finansach, rachunkowości oraz o problemach prawnych związanych z działalnością gospodarczą.

Na tej specjalności kształci się inżynierów specjalistów do opracowania koncepcji nowych produktów rynkowych i ich technologii oraz realizacji zintegrowanych procesów przetwarzania. Odbiorca produktu jest zainteresowany zakupem produktu kompleksowego, spełniającego jego potrzeby. Stąd istnieje powszechna potrzeba wykonywania produktu wieloskładnikowego, obejmującego elementy materialne (wyrób) i niematerialne (usługę).

Absolwent dzięki rozwiązywaniu praktycznych zadań w ramach projektów i pracy dyplomowej jest przygotowany do realizacji produktu rynkowego o różnej skali dominacji wyrobu i usługi (np., od produktu spożywczego do procesów usługowych). Absolwent - kształcony interdyscyplinarnie - jest przygotowany do pracy na stanowiskach inżynieryjno-menedżerskich związanych z projektowaniem, wytwarzaniem i modyfikacjami produktu w różnych obszarach produkcji i innych praktycznych zastosowaniach przeznaczonych dla indywidualnych odbiorców.

Absolwenci otrzymują gruntowne przygotowanie z zakresu informatyki i Internetu oraz podstawy wiedzy o zarządzaniu, finansach, rachunkowości oraz o problemach prawnych związanych z działalnością gospodarczą.

Specjalność Inżynieria Internetu kształci inżynierów specjalistów przygotowanych do tworzenia środowiska internetowego i realizacji aplikacji internetowych, podjęcia własnej działalności i do rozwiązywania złożonych, interdyscyplinarnych problemów wykorzystujących Internet.
Zdobyta wiedza o komputerach i systemach informatycznych zapewni: rozumienie działania sieci lokalnych i rozległych jako medium udostępniania informacji oraz prowadzenia działalności gospodarczej, umiejętności instalowania i zarządzania serwisami internetowymi, umiejętność tworzenia stron i witryn internetowych, w tym stron dynamicznych z dostępem do baz danych, stron z elementami skryptowymi i multimedialnymi, rozumienie technik wizualizacji informacji w serwisach WWW, rozumienie zasad prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem Internetu.
Oprócz tego,  absolwenci otrzymują podstawy wiedzy o zarządzaniu, finansach, rachunkowości oraz o problemach prawnych związanych z szeroko rozumianą internetową działalnością gospodarczą,  przez co są dobrze przygotowani do sprostania oczekiwaniom zmieniającego się globalnego rynku.
Celem kształcenia na specjalności Zarządzanie marketingowe MSP pierwszego stopnia jest przygotowanie kadry inżyniersko-menedżerskiej do uruchomienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej oraz podjęcia pracy w firmach MSP z zakresu rozwiązywania złożonych problemów zarządzania przedsiębiorstwem. Studia na wybranej specjalności mają charakter interdyscyplinarny i pozwalają na podjęcie aktywności zawodowej w szerokim zakresie działalności gospodarczej z uwzględnieniem rynkowych praw ekonomii w powiązaniu z nowoczesną techniką w warunkach stale zmieniającego się rynku.

W czasie studiów absolwent otrzyma niezbędną wiedzę i zdobędzie umiejętności potrzebne do:
  • gromadzenia i przetwarzania informacji marketingowych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych;
  • organizowanie i prowadzenie prac badawczo-rozwojowych;
  • projektowanie, wdrażanie innowacji produktowych i procesowych;
  • opracowania i wdrożenia planu marketingowego dla firm MSP o różnym profilu działalności;
  • opracowania polityki narzędzi marketingowych, w tym opakowania;
  • praktycznego zastosowania narzędzi informatycznych w zarządzaniu marketingowym.
W czasie nauki studenci otrzymują podstawy wiedzy z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości, prawa oraz informatyki i technik komputerowych wspomagających prace inżynierskie. Student ma możliwość wyboru wielu przedmiotów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i przewidywanymi potrzebami zawodowymi w ramach danej specjalizacji. Zajęcia prowadzone są w ramach wykładów, ćwiczeń i seminariów.

Absolwent specjalności Zarządzanie marketingowe MSP pierwszego stopnia otrzymuje tytuł zawodowy inżyniera. Absolwent wykazuje się umiejętnością przygotowania, realizacji i weryfikacji systemów informatycznych, zarządzania procesami biznesowymi, poznaje nowoczesne techniki projektowania i zarządzania wiedzą. Dodatkowo posiądzie wiedzę z zakresu zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa w gospodarce rynkowej oraz umiejętności z zakresu zarządzania podmiotami gospodarczymi.

Oferta dydaktyczna specjalności Zarządzanie Projektami kierowana jest do osób zainteresowanych poznaniem metodologii oraz technologii projektowania systemów informatycznych, jak również opracowywaniem analiz informacyjnych przedsiębiorstw w celu informatyzacji procesów biznesowych realizowanych w każdej organizacji.

Absolwent specjalności Zarządzanie projektami posiada wiedzę potrzebną do pracy w zespołach tworzących aplikacje informatyczne i może być członkiem lub kierownikiem zespołu wytwarzającego systemy informatyczne i systemy oprogramowania. Wykazuje się umiejętnością zdyscyplinowanej realizacji i weryfikacji komponentów systemów informatycznych zgodnie z ich specyfikacją, umiejętnością organizowania pracy grupowej zespołów wykonawczych oraz umiejętnością praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi wspomagania prac, harmonogramowania i śledzenia projektów.

Studia przygotowują do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach i instytucjach administracji na stanowiskach wymagających wiedzy i umiejętności dotyczących pracy zespołowej i kierowania zespołami. Absolwenci mogą pracować m.in. na stanowiskach:
  • projektant sieci LAN/WAN;
  • projektant programista;
  • projektant i programista baz danych;
  • analityk systemowy;
  • operator oraz prowadzący serwis systemów informatycznych;
  • projektant stron WWW.
Studia kształcą specjalistów w zakresie technik informatyki, ze szczególnym nastawieniem na umiejętności pracy w projektach informatycznych jako członkowie zespołów lub ich kierownicy. To oznacza, że absolwent jest przygotowany do planowania, realizacji, harmonogramowania i śledzenia postępu prac w projekcie. Posiada wiedzę o metodach i technikach wytwarzania systemów informatycznych, metodykach zarządzania projektami.

Absolwent będzie posiadał, poza cechami uniwersalnymi każdego informatyka, także cechy dodatkowe, takie jak:
  • szeroka wiedza w zakresie wykorzystanie technologii informatycznej do projektowania procesów biznesowych w przedsiębiorstwie;
  • wiedza umożliwiająca sprawne przeprowadzenie projektu informatycznego w pełnym cyklu życia.

Jak do nas trafić


mapa wneiz