Z dniem 1 października 2019 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmienił nazwę na Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Aktualna strona Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania »
Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801
W ramach kierunku Zarządzanie student ma możliwość napisania pracy licencjackiej/magisterskiej w ramach następujących specjalności:

Specjalności I stopień (wybór od 4 semestru studiów): Specjalności II stopień (wybór od 2 semestru studiów):
Kierunek Zarządzanie posiada akredytację potwierdzającą jakość kształcenia na poziomie zawodowym i magisterskim - wydaną przez Polską Komisję Akredytacyjną.

W trakcie nauki studenci mają możliwość zdobycia szerokiej wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstwa (firmy) bez względu na przedmiot i rodzaj działalności, formę organizacyjno-prawną czy wielkość. Poznają miejsce, rolę i cele przedsiębiorstwa w gospodarce rynkowej, zasady gospodarowania jego kapitałem finansowym, rzeczowym i ludzkim. Studenci poznają także metody analiz i ocen wyników działalności gospodarczej przedsiębiorstw.

Absolwenci kierunku Zarządzanie posiadają m.in. umiejętności z zakresu zasad gospodarowania kapitałem finansowym, rzeczowym i ludzkim przedsiębiorstwa, samodzielnego dokonywania analiz i ocen wyników działalności gospodarczej przedsiębiorstw, form współdziałania przedsiębiorstwa z innymi podmiotami gospodarczymi, są przygotowani do organizacji handlu zagranicznego, pracy w zarządach i służbach marketingowych, a także do organizowania własnego biznesu.

Wykaz haseł do identyfikacji prac dyplomowych  >>>
Specjalności I stopień (wybór od 4 semestru studiów): Specjalności II stopień (wybór od 2 semestru studiów): Kierunek Informatyka i Ekonometria posiada akredytację potwierdzającą jakość kształcenia na poziomie zawodowym i magisterskim - wydaną przez Polską Komisję Akredytacyjną.

Absolwent jest przygotowany do pracy na stanowisku ekonomisty oraz informatyka (np. w bankach, przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych oraz administracji państwowej m.in. na stanowiskach konsultanta lub specjalisty informatyka, projektanta lub programisty systemów informatycznych, administratora sieci komputerowych, maklera giełdowego, rzeczoznawcy wyceny nieruchomości, ekonomisty-statystyka).

Wykaz haseł do identyfikacji prac dyplomowych  >>>
W ramach kierunku Finanse i Rachunkowość studia I stopnia student ma możliwość napisania pracy licencjackiej oraz wyboru następujących specjalności:
W ramach kierunku Finanse i Rachunkowość studia II stopnia student ma możliwość napisania pracy licencjackiej oraz wyboru następujących specjalności:
Kierunek Finanse i Rachunkowośćposiada akredytację potwierdzającą jakość kształcenia na poziomie zawodowym i magisterskim - wydaną przez Polską Komisję Akredytacyjną.

Kierunek kształci specjalistów, którzy w oparciu o zdobytą wiedzę teoretyczną i nabyte umiejętności praktyczne są przygotowani do zarządzania finansami przedsiębiorstw i instytucji finansowych.

Studenci kierunku Finanse i Rachunkowość są przygotowywani do pracy m.in. w służbach finansowo-księgowych przedsiębiorstw, banków, administracji państwowej i usług publicznych. Mają też kompetencje do pracy w charakterze doradców podatkowych i specjalistów rynku papierów wartościowych.

Wykaz haseł do identyfikacji prac dyplomowych >>>
W ramach kierunku Ekonomia student ma możliwość napisania pracy magisterskiej w ramach następujących specjalności:
  • Ekonomia menedżerska
    I st.   II st.
  • Analizy gospodarcze
    I st.
  • Analiza finansowa i wycena przedsiębiorstw
    II st.
Kierunek Ekonomia posiada akredytację potwierdzającą jakość kształcenia na poziomie zawodowym i magisterskim - wydaną przez Polską Komisję Akredytacyjną.

Studenci zdobywają gruntowną i wszechstronną wiedzę w zakresie teorii ekonomii i nauk społecznych.

Absolwenci są przygotowani do pracy we wszystkich instytucjach i organizacjach gospodarczych na stanowiskach kierowniczych. Zdobyta przez nich gruntowna wiedza z zakresu teorii ekonomii, analizy finansowej, ekonomii menedżerskiej, nauk społecznych oraz mechanizmów funkcjonowania Unii Europejskiej stanowi bardzo dobre przygotowanie do zajmowania stanowisk w administracji gospodarczej i samorządowej. Absolwenci posiadają także wiedzę i umiejętności menedżerskie niezbędne do prowadzenia własnej firmy.

Wykaz haseł do identyfikacji prac dyplomowych >>>
Studia realizowane są w cyklu dwustopniowym:

I stopień - 3-letnie licencjackie studia zawodowe
II stopień - 2-letnie uzupełniające studia magisterskie
III stopień - 4-letnie studia doktoranckie (dziedzina: nauki ekonomiczne)

Kierunki studiów:

Jak do nas trafić


mapa wneiz